10 sposobów planowania swojej finansowej przyszłości

How-to-plan-your-finances-to-buy-a-house-in-2018-FB-1200x628-compressed

Zapewnienie bezpieczeństwa finansowego nie musi być przytłaczającym zadaniem. Po prostu postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a będziesz na dobrej drodze do ochrony siebie i swojej rodziny.

1.Przyjmij 3 P:

-Porozmawiaj z profesjonalistą

Konsultacja z profesjonalistą jest oczywista, jeśli chodzi o kwestie zdrowotne lub prawne, ale nie w przypadku finansów i ubezpieczenia na życie. Profesjonalny doradca przeanalizuje dostępne opcje i przedstawi plan, który pomoże Ci osiągnąć krótkoterminowe i długoterminowe cele finansowe.

-Bądź przygotowanym

Może się to wydawać niemożliwe, ale możesz zaplanować nieoczekiwane. Solidny plan finansowy, który obejmuje ubezpieczenie na życie, pomoże Ci przygotować się na każdą sytuację awaryjną i zapewni Ci spokój ducha.

-Przestań zwlekać

Bez względu na wiek i sytuację finansową najlepszy czas na rozpoczęcie planowania swojej finansowej przyszłości jest właśnie teraz. Plan finansowy, który wprowadziłeś dzisiaj, będzie podstawą finansowego bezpieczeństwa, z którego Ty i Twoja rodzina będziecie się cieszyć jutro.

2. Zaplanuj trasę:

Jak to się mówi, jeśli nie wiesz, gdzie jesteś, jak możesz wiedzieć, dokąd się wybierasz? Pierwszym krokiem w planowaniu swojej finansowej przyszłości jest uczciwe przyjrzenie się temu, gdzie są obecnie wszystkie Twoje finanse.

3. Sporządź listę… sprawdzaj ją często:

Sytuacje awaryjne mogą sprawić, że będziesz musiał szukać dokumentów i informacji. Aby najlepiej przygotować się na sytuacje awaryjne, przygotuj się z wyprzedzeniem, gdy jesteś spokojny i jasno myślisz. Rozważ stworzenie awaryjnego planu finansowego i regularnie go aktualizuj. Ten plan powinien obejmować:

-Całkowite koszty utrzymania trwające od trzech do sześciu miesięcy, odłożone na osobnym, łatwo dostępnym koncie bankowym.

-Lista zawierająca dane kontaktowe, a także osobiste informacje medyczne dla każdego członka rodziny

-Kopia Twojego ubezpieczenia na życie i wszelkich innych polis ubezpieczeniowych

4. Ubezpiecz przyszłość swojej rodziny.

Gdyby coś Ci się stało, czy przyszłość Twojej rodziny byłaby zabezpieczona finansowo? Jednym z najlepszych sposobów zapewnienia tego jest posiadanie odpowiedniego rodzaju i wysokości ochrony ubezpieczeniowej. Z biegiem czasu Twoje potrzeby w zakresie ochrony ubezpieczeniowej będą się zmieniać. Dlatego w przypadku ważnego wydarzenia życiowego, należy omawiać swoje potrzeby w zakresie ochrony z doradcą.

5. Zadbaj o to, co STANIE się stanie po Twojej nieobecności:

Jeśli umrzesz bez testamentu, prawo określi podział Twojego majątku bez uwzględnienia Twoich życzeń lub życzeń członków twojej rodziny. Podczas tworzenia testamentu należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, dlatego zdecydowanie zalecamy zasięgnięcie profesjonalnej porady.

Mąż podrobił jej podpis na umowie kredytowej. A bank... i tak ściąga z niej  dług! Wkraczam! | Subiektywnie o finansach - Maciej Samcik
Zadłużenie

6. Zadłużenie dzisiaj… jutro zniknie?

Najszybszym sposobem, aby poczuć się bezpieczniej finansowo, jest zmniejszenie lub wyeliminowanie zadłużenia. Ponieważ dla wielu Polaków nie jest to realne, staraj się zarządzać tym nim, jak potrafisz. Na przykład spróbuj przejść z karty kredytowej na kartę debetową na kilka miesięcy. Z kartą debetową nie możesz wydać tego, czego nie masz! Doradca finansowy może również udzielić porady i strategii, które pomogą Ci zarządzać długiem.

7. Najpierw zapłać sobie:

Przejrzyj swój miesięczny budżet, aby zobaczyć, ile pieniędzy możesz realistycznie zaoszczędzić i zacznij przesyłać tę kwotę na oddzielne konto bankowe. Aby uniknąć „oszukiwania”, możesz umówić się ze swoim bankiem na automatyczny transfer środków z jednego konta na drugie. Następnie, z pomocą doradcy, przeznacz te pieniądze na długoterminowe inwestycje.

8. Przydziel swoje zasoby:

Słyszałeś kiedyś powiedzenie: „Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka”? Takie jest myślenie kryjące się za strategią zwaną alokacją aktywów. Strategia ta obejmuje inwestowanie w kombinację aktywów, które zapewnią najwyższą oczekiwaną stopę zwrotu przy pożądanym poziomie ryzyka. Twój doradca może pomóc Ci zidentyfikować zestaw aktywów, który najprawdopodobniej pozwoli osiągnąć Twoje cele finansowe.

9. Spokojnie… wygraj wyścig:

Jeśli chodzi o inwestowanie, często najlepiej jest myśleć długoterminowo i unikać reagowania na najnowsze nagłówki. W rzeczywistości inwestorzy, którzy przestawili się na klasę aktywów o najlepszych wynikach w poprzednim roku, często są w gorszej sytuacji niż inwestorzy, którzy utrzymują swoje inwestycje w zrównoważonym portfelu.

10. Przygotuj się na emeryturę:

Pierwszym krokiem planowania emerytury jest określenie dochodu, jakiego będziesz potrzebować, miesięcznie lub rocznie, aby utrzymać pożądany styl życia na emeryturze. Twój doradca może pomóc w ustaleniu, jak to osiągnąć. Istnieją trzy główne źródła dochodów emerytalnych:

1) Programy emerytalne

2) Emerytury publiczne

3) Indywidualne oszczędności emerytalne

Indywidualnie, każde z tych trzech źródeł może nie zapewniać wystarczających środków na lata emerytalne, dlatego ważne jest, aby rozpocząć jak najwcześniej i odłożyć jak najwięcej.

Pożyczki internetowe