5 sposobów na opłacenie napraw i remontów w domu

AR-305109976

Remonty domów mogą być kosztowne, nawet jeśli wybierzesz opcję „zrób to sam”. Dla wielu z nas są one jednak tego warte. Ulepszenia w domu nie tylko podnoszą jakość życia, ale także zwiększają wartość nieruchomości. Co więcej, wiele z ulepszeń, które w największym stopniu wpłynęły na ceny domów, było stosunkowo niedrogich: w pierwszej dziesiątce znalazły się żywe dachy, drzwi dwuskrzydłowe i renowacja elementów historycznych.

Jeśli chcesz zapłacić za ulepszenie domu lub projekt remontowy, jest wiele sposobów, aby to zrobić

Oszczędności

Jeśli masz wystarczająco dużo oszczędności, aby zapłacić za remont domu, prawie zawsze okaże się, że jest to najlepsza opcja. Zaciąganie pożyczek zazwyczaj wiąże się z kosztami (opłaty i odsetki), więc płacąc gotówką unikniesz ich całkowicie.

Zawsze jednak należy zachować bufor oszczędnościowy na wypadek nagłych sytuacji. Jeśli więc korzystanie z oszczędności spowodowałoby zlikwidowanie tego bufora, należy rozważyć opóźnienie zakupu lub skorzystanie z innej opcji.

Niezabezpieczona pożyczka osobista

Ten rodzaj pożyczki to elastyczny i prosty sposób na pożyczenie pieniędzy na sfinansowanie remontu domu.

Pożyczasz kwotę ryczałtową, którą wykorzystujesz na sfinansowanie remontu domu. Następnie spłacasz pożyczkę w miesięcznych ratach, które są stałe, więc dokładnie wiesz, na co musisz przeznaczyć środki.

Ogólnie rzecz biorąc, można pożyczyć od 200 do 20 000 zł chociaż różni pożyczkodawcy będą mieli różne limity. Odsetki, które zapłacisz (i ogólnie Twoja kwalifikowalność) często zależą od Twojej historii kredytowej – zazwyczaj ryzykowni pożyczkobiorcy będą mieli do czynienia z wyższymi stopami procentowymi i będą brani pod uwagę przy niższych kwotach pożyczki.

Karta kredytowa

Dla osób z dobrą oceną zdolności kredytowej wiele kart kredytowych oferuje okresy wstępne z niskim lub zerowym oprocentowaniem. Może to być dobry sposób na sfinansowanie remontu domu, jeśli jesteś zdyscyplinowany.

Powodem, dla którego będziesz potrzebował tej dyscypliny, jest fakt, że po zakończeniu okresu wstępnego, oprocentowanie należne na ogół znacznie wzrasta. Z tego powodu zazwyczaj będziesz chciał szybko spłacić kredyt.

Płacenie kartą kredytową nie zawsze jest możliwe – wielu handlowców nie akceptuje płatności kartą kredytową, ponieważ muszą uiścić opłatę. Jeśli jednak możesz spłacić przynajmniej część salda kartą kredytową, skorzystasz z dodatkowej ochrony finansowej.

Na koniec, to czy karta kredytowa jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, zależy w dużej mierze od Twojej historii kredytowej. Kredytobiorcy z bardzo dobrym wynikiem prawdopodobnie będą mieli do wyboru wiele ofert i najlepsze oprocentowanie. Jeśli tak nie jest, uzyskanie dobrej oferty może być znacznie trudniejsze.

Zabezpieczona pożyczka osobista

Zabezpieczona pożyczka osobista jest podobna do niezabezpieczonej pożyczki osobistej, z jedną kluczową różnicą: pożyczkodawca bierze aktywa (w tym przypadku Twój dom) jako „zabezpieczenie”, co oznacza, że pożyczkodawca może przejąć kontrolę nad Twoim domem i użyć go do odzyskania środków, jeśli nie dokonasz miesięcznych spłat w całości.

W rezultacie, pożyczkodawca ma większą ochronę, więc:
Pożyczki zabezpieczone mają znacznie wyższe limity kredytowe (dziesiątki lub setki tysięcy funtów). Pożyczki zabezpieczone mogą mieć niższe oprocentowanie i prawdopodobnie będą miały inne wymagania kredytowe. Powinieneś jednak bardzo dokładnie przemyśleć, zanim narazisz swój dom na ryzyko i zastanowić się, co może się stać, jeśli Twoje położenie ulegnie zmianie.

Refinansowanie

Jeśli posiadasz już kredyt hipoteczny, możesz być w stanie zaciągnąć kolejną hipotekę lub uzyskać dostęp do dodatkowego kredytu poprzez istniejący kredyt hipoteczny i wykorzystać te pieniądze na sfinansowanie remontu domu.

Może to być dobra opcja, jeśli chcesz sfinansować szczególnie kosztowne ulepszenia domu, ponieważ możesz być w stanie pożyczyć dziesiątki tysięcy funtów, jeśli masz wystarczająco dużo kapitału własnego w nieruchomości.

Jednak często będziesz dokonywać płatności na rzecz banku lub towarzystwa budowlanego przez ponad 20 lat, więc może to oznaczać, że miesięczne płatności naprawdę się sumują, nawet jeśli stopy hipoteczne pozostają niskie. A ponieważ kredyt hipoteczny jest formą pożyczki zabezpieczonej, Twój dom jest zagrożony, jeśli nie dokonasz spłaty w całości.

Blog

pozyczka na weksel
Blog

Pożyczka na weksel – co to jest?

Nieprzewidziany wydatek może sprawić, że utracimy płynność finansową, a domowy budżet przestanie nam wystarczać. W takiej sytuacji prawdopodobnie konieczna okaże się pożyczka. Jedną z popularnych

Czytaj więcej »