Bankowość mobilna – co powinieneś o niej wiedzieć

płatności mobilne

Jak większość ludzi, prawdopodobnie korzystasz z aplikacji bankowości mobilnej. Jeśli jesteś taki jak ja, zawsze jesteś w biegu. Bankowość mobilna to szybki i wygodny sposób na efektywne zarządzanie pieniędzmi – tj. sprawdzanie salda, przelewanie pieniędzy, opłacanie rachunków online i nie tylko.
Jednak tylko około dwie trzecie klientów banków posiadających urządzenie komórkowe korzysta obecnie z zalet bankowości mobilnej. Dlaczego nie jest ich więcej?

Jednym z powodów jest brak zaufania ze strony konsumentów. Szczególnie widoczne jest to u starszych pokoleń, takie osoby nie w pełni ufają technologii. Myśl o posiadaniu wszystkich informacji bankowych bezpośrednio w aplikacji mobilnej – w zasięgu ręki – po prostu ich przeraża, a nie intryguje.

Klienci banków stwierdzili, że lubią wygodę korzystania z bankowości mobilnej w dużej mierze podczas pandemii gdy niektóre oddziały były tymczasowo zamykane, wtedy przekonali się do tego rodzaju udogodnienia na tyle że zostanie z nimi na zawsze, mimo wcześniejszych wątpliwości mają więc zamiar korzystać częściej i więcej z bankowości internetowej i mobilnej.

Ale czy jest to bezpieczny sposób prowadzenia działalności bankowej?

W obliczu oszustw, naruszeń praw własności intelektualnej i złośliwego oprogramowania, które są tak powszechne w naszym opartym na technologii świecie, może być ciężko przekonać pozostały odsetek klientów banków do skorzystania z łatwości bankowości mobilnej.
Hakerzy mogą wykorzystywać nowych klientów za pomocą kilku technik, w tym Trojanów bankowych opartych na fałszywych aplikacji bankowych.

Tak więc, czy bankowość mobilna jest bezpieczna?

  • Bankowość mobilna jest zarówno wygodna, jak i bezpieczna, twierdzą eksperci ds. cyber bezpieczeństwa, przy zachowaniu pewnych środków ostrożności.
  • Jeśli pobierzesz aplikację mobilną z bezpiecznego sklepu, będzie to tak samo bezpieczne, jak wizyta w oddziale banku.
  • Najlepszym miejscem do pobrania aplikacji jest strona internetowa Twojego banku, która zawiera odpowiedni link do aplikacji.
  • Banki używają niezwykle bezpiecznych, zaawansowanych technologii szyfrowania, aplikacje mobilne są jak oddział banku w kieszeni.

Jeśli nie wiesz, jak prowadzić bankowość online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej, teraz jest dobry moment, aby zacząć i zarządzać finansami w zaciszu domu.

Rozpocznij bankowość internetową w kilku krokach
Tak długo, jak masz komputer lub smartfon z dostępem do Internetu oraz konto w banku z dostępem do bankowości internetowej, łatwo jest zacząć.

Znajdź stronę internetową swojego banku
Aby znaleźć witrynę, spójrz na jeden ze swoich wyciągów papierowych lub na odwrót karty debetowej lub kredytowej, zamiast wyszukiwać w Google lub klikać linki w wiadomości e-mail/SMS-ie. Jeśli odwiedzasz stronę internetową swojego banku ze smartfona, możesz zostać poproszony o pobranie aplikacji mobilnej banku lub linii kredytowej, z której możesz korzystać ze swojego telefonu.

Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do platformy bankowości internetowej swojego banku lub linii kredytowej
Podczas pierwszej wizyty będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć konto online. Odpowiadasz na pytania, aby udowodnić, że to naprawdę Ty, wybierasz nazwę użytkownika i hasło oraz konfigurujesz funkcje i preferencje bezpieczeństwa . Upewnij się, że tworzysz silne hasła i nie używaj tego samego hasła dla wszystkich kont. Nie używaj w swoich hasłach informacji takich jak adresy i daty urodzin.

Zaloguj się i weź samouczek
Jeśli tylko Twój bank go oferuje to świetny sposób aby nauczyć się poruszania po platformie.

Wniosek
Nie ma wątpliwości, że aplikacje mobilne i platformy internetowe sprawiły, że procesy bankowe są wygodne dla ludzi. Jednak istnieje również większe ryzyko, że hakerzy naruszą dane, co spowoduje ogromny chaos. Kluczem jest więc wdrożenie środków bezpieczeństwa online z starannością.

Sposobów na zabezpieczenie aplikacji mobilnych, jest wiele i mogą w dużym stopniu pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa bankowych aplikacji mobilnych.

Blog

Handel na marginesie – definicja

Handel na marginesie to mechanizm inwestycyjny, który umożliwia inwestorom kupowanie akcji, walut, a nawet kontraktów na różnice kursowe (CFD) na rynkach finansowych, wykorzystując środki pożyczone

Czytaj więcej »