Co zrobić, gdy zmniejszenie wydatków nie wystarczy?

pobrane

Jeśli drastycznie ograniczyłeś wydatki i nadal uważasz, że żyjesz ponad stan, masz zawsze jeszcze kilka opcji ratunkowych. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby jeszcze bardziej zmniejszyć wskaźnik spalania i zwiększyć miesięczny dochód.

Upewnij się, że zawsze pokrywasz podstawowe wydatki.
W przypadku większości osób wydatki mieszkaniowe i związane z nimi powinny znajdować się na szczycie listy. Następnie będziesz chciał pokryć artykuły spożywcze i narzędzia. Zadbaj najpierw o podstawowe potrzeby swojej rodziny, a następnie sprawdź, jakie masz opcje na inne wydatki.

Rozważ mniejsze mieszkanie.
Przeprowadzka do mniejszej przestrzeni życiowej może mieć wiele zalet. Na przykład, jeśli Twoje dzieci się wyprowadziły lub chcesz zbliżyć się do starzejącego się członka rodziny, redukcja zatrudnienia może już mieć sens. Pamiętaj tylko, że przeprowadzka wiąże się z własnymi kosztami, takimi jak wysyłka artykułów gospodarstwa domowego lub opłacenie przechowywania przedmiotów, które nie zmieszczą się w mniejszym domu.

Poszukaj sposobów na zarobienie większych pieniędzy.
To był szalony rok i jeśli utknąłeś ze swoim pracodawcą, być może nadszedł czas, aby poprosić o podwyżkę. Chociaż ludzie mogą czuć się niezręcznie negocjując podwyżkę pensji, pamiętaj o swojej wartości. Przygotuj się, aby porozmawiać o osiągnięciach w pracy i o tym, jak pomogłeś firmie, i pamiętaj o liczbach. Jeśli Twoja firma nie jest w stanie zaoferować podwyżki, być może nadszedł czas, aby złożyć podanie gdzie indziej. W niektórych przypadkach możesz chcieć skorzystać z dodatkowych koncertów, aby związać koniec z końcem. Niezależnie od tego, czy masz konkretną umiejętność, na której możesz zarabiać, na przykład sprzedaż używanych ubrań, czy chcesz zarobić dodatkowe pieniądze, świadcząc niezbędne usługi, takie jak prowadzenie pojazdu jako Uber, istnieje opcja, która spełni Twoje potrzeby.

Sprzedaj to, czego nie potrzebujesz.
Możesz pomyśleć, że nikt nie będzie chciał twoich starych rzeczy, ale weź pod uwagę trwający od dziesięcioleci sukces stron internetowych, takich jak np. Allegro. Niezależnie od tego, co posiadasz, czy jest to zakurzona kolekcja komiksów, stare płyty, czy porcelana twojej prababki, jest szansa, że ​​znajdzie się ktoś, kto chciałby ją kupić za odpowiednią cenę. Zacznij od przeprowadzenia badania swojego domu i sporządzenia listy przedmiotów, których już nie potrzebujesz. Następnie poszukaj miejsc, w których można je sprzedać. W dzisiejszych czasach możesz sprzedać praktycznie wszystko przez Internet.

Skonsoliduj swój dług.
Jeśli płacisz rachunki na czas i masz przyzwoitą zdolność kredytową, ale po prostu nie możesz wyjść z wysokooprocentowanego zadłużenia karty kredytowej, możesz być dobrym kandydatem na pożyczkę konsolidacyjną. Dzięki konsolidacji zadłużenia możesz połączyć swój dług w jedną płatność o przystępnej stałej stawce, co pozwala na szybszą i łatwiejszą spłatę zadłużenia. Wiedz, że konsolidacja zadłużenia nie zmieni w magiczny sposób Twoich finansów. Jeśli masz nadmierne nawyki związane z wydawaniem pieniędzy, być może nadszedł czas na wprowadzenie osobistych zmian.

Rozważ pożyczkę osobistą
Pożyczka osobista to kolejna opcja do rozważenia, szczególnie jeśli masz wiele kart kredytowych z wysokim saldem. Dzięki odpowiedniej pożyczce osobistej możesz zmniejszyć zadłużenie na karcie kredytowej z niższym oprocentowaniem i jedną skonsolidowaną miesięczną płatnością. Możesz bezpłatnie sprawdzić swoje osobiste oprocentowanie kredytów w przez Internet, bez szkody dla Twojej zdolności kredytowej. Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić refinansując obecny kredyt.

Nauka życia w granicach swoich możliwości może być wyzwaniem. Jeśli jednak opracujesz solidny, przemyślany plan ograniczenia wydatków i będziesz się go trzymać, długoterminowe korzyści będą tego warte. Sztuką jest upewnić się, że nie obcinasz każdego wydatku, który sprawia, że życie jest przyjemne. Od czasu do czasu pozwól sobie na odrobinę rozkoszy. Nie powinieneś wycinać ze swojego budżetu rzeczy, które sprawiają, że twoje życie jest przyjemne, tylko po to, by osiągnąć cele oszczędnościowe. Zamiast tego podejdź kreatywnie do wydatków, które nie sprawiają ci radości.

Blog