Jak osiągnąć dochód pasywny?

money-6626359_1280

Masz stałą wypłatę z pracy od 9:00 do 17:00 i to jest fajne. Ale może głębi duszy wiesz, że zawsze chciałeś więcej ? Więcej pieniędzy? Więcej wolności? Większej elastyczności?

To wszystko doprowadza do tego że w końcu decydujesz, że czas podjąć jakieś działanie. Rozwiązaniem Twoich pragnień może być osiągniecie tzw dochodu pasywnego. Ale czym tak naprawdę jest ten dochód pasywny ?

Co to jest dochód pasywny?

Zanim przejdziemy do najlepszych pomysłów na to by zacząć osiągać dochód pasywny, które pasują do Twojego stylu życia i umiejętności, warto poświęcić chwilę na ustalenie, co tak naprawdę rozumiemy przez dochód pasywny, ponieważ to wyrażenie jest często niewłaściwie używane lub źle rozumiane.
Dochód pasywny to pieniądze, które zarabiasz, które nie wymagają wykonywania zbyt dużej „aktywnej” pracy aby je dalej zarabiać. Zasadniczo możesz wykonać większość pracy z góry a później przed długi stały okres utrzymywać przypływ pieniędzy.

Na przykład, jeśli tworzysz kurs online, wystarczy raz na jakiś czas zaktualizować jego zawartość. Chociaż dochód pasywny nie jest jakimś magicznym schematem zarabiania pieniędzy, który zapewni Ci bogactwo bez pracy, jest to sposób na maksymalizację zysków, abyś mógł pracować coraz mniej ciężko w miarę upływu czasu. Innymi słowy, z biegiem czasu wysiłek maleje, a zyski rosną… Brzmi świetnie, prawda?

Prawdopodobnie słyszałeś wyrażenie „zarabiaj pieniądze, kiedy śpisz”, jakie to kuszące! Możesz stworzyć (blog, kurs, ebook, filmy lub sklep internetowy), co będzie generować pieniądze nawet wtedy, gdy nie pracujesz. Możesz też dokonywać inwestycji pasywnego dochodu np w nieruchomości które umożliwiają pasywne zarabianie.

tap 6039919 1280

Oto kilka sposobów jak osiągnąć dochód pasywny:

 • Prowadź bloga
  Duży strumień dochodu pasywnego pochodzi z blogów. Blogowanie pomogło niezliczonym przedsiębiorcom pasywnie zarabiać dzięki linkom partnerskim, kursom, sponsorowanym postom, produktom, ofertom książek i nie tylko.Prawdą jest, że zbudowanie udanego bloga może wymagać sporo pracy, jest to jednak jeden z najbardziej zrównoważonych sposobów generowania odbiorców poprzez ruch społecznościowy i budowanie własnej społeczności.
 • Utwórz kurs
  Sprzedaż kursów online to jeden z najlepszych pomysłów na dochód pasywny ,dzieje się tak, ponieważ wciąż obserwujemy ogromny wzrost sprzedaży kursów przez twórców. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się sprzedawać kurs we własnej witrynie internetowej, czy na jakiejś platformie znajdziesz klientów, którzy chcą poznać Twoje wskazówki i triki.
  Jeśli zastosowałeś się do wskazówki numer jeden i zbudowałeś własną publiczność sprzedaż kursu lub produktu może być jeszcze łatwiejsza bo sprzedajesz go ludziom ze swojej społeczności.
 • Posty sponsorowane na Instagramie
  Jeśli kochasz Instagram, być może zechcesz zamienić czas przewijania w czas publikowania, aby pomóc Ci zwiększyć pasywny dochód.
  Najlepszą rzeczą w Instagramie jest to, że możesz dosłownie tworzyć konto o absolutnie każdej tematyce. Niezależnie od tego, czy kochasz podróże, modę, urodę, wystrój domu, czy coś naprawdę osobliwego i tak znajdziesz zaangażowaną publiczność.

  Sekretem zdobycia mnóstwa obserwujących na Instagramie jest bycie bardzo spójnym z rodzajem publikowanych treści. Więc pamiętaj, aby trzymać się jednej niszy, aby ludzie, którzy Cię obserwują, mogli liczyć na to, że dostarczysz więcej takich treści.

  W swoim biografii na Instagramie dodaj swój adres e-mail. Gdy Twoje konto zacznie rosnąć, pojawią się również prośby o sponsorowane posty, co pozwoli Ci zarabiać pieniądze. Im większe zaangażowanie na Instagramie uzyskają Twoje posty, tym więcej osób skontaktuje się z Tobą, więc twórz angażujące treści.
 • Inwestuj w akcje
  Patrząc na najbogatszych ludzi na świecie, można śmiało powiedzieć, że akcje odegrały dużą rolę na ich głębokich, niekończących się kontach bankowych.

 • Kup nieruchomość
  W zależności od tego, gdzie i kiedy kupujesz, nieruchomości mogą być dobrym sposobem na pasywny dochód. W dużych Polskich miastach, takich jak Kraków, nastąpił ogromny wzrost wartości nieruchomości.

  Kupując mieszkanie przed budową, możesz znaleźć tańsze nieruchomości, których wartość wzrośnie do czasu, gdy zostaną ostatecznie wybudowane, co pozwoli Ci sprzedać nieruchomość po jej ukończeniu z zyskiem.
 • Twórz filmy z YouTube
  YouTube to strumień pasywnego dochodu, który wciąż działa. Od sponsorowanych filmów po przychody z reklam — przekonasz się, że możesz regularnie zarabiać na swoim kanale YouTube.

  Sekretem stworzenia odnoszącego sukcesy kanału YouTube jest tworzenie treści według spójnego harmonogramu przez długi czas. Jeśli pozostaniesz przy tym na dłuższą metę, w końcu zaczniesz zbierać pasywne nagrody.

Wniosek
Dochód pasywny może naprawdę pomóc podnieść Twoje zarobki i wypełnić luki, których Twoja praca od 9:00 do 17:00 nie jest w stanie wypełnić samodzielnie. Jeśli chcesz zastąpić swój dochód z tytułu etatu tak aby móc rzucić pracę, pomysły na dochód pasywny z tej listy mogą ci w tym pomóc. A jeśli lubisz swoją prace w pełnym wymiarze godzin, pracowanie jednocześnie nad dochodem pasywnym wydaje się być wykonalne 🙂

Tak więc, możesz zrobić jedno i drugie.

Niezależnie od tego, czy chcesz założyć własną agencję, kupić nieruchomość czy tworzyć dochodowe treści, przekonasz się, że we wszystkich tych obszarach można zarobić. Wszystko, co musisz zrobić, to zacząć.

Blog

Krzywa dochodowości – definicja

Krzywa dochodowości jest jednym z najważniejszych wskaźników finansowych, odzwierciedlającym zależność między stopą procentową a terminem zapadalności dłużnych papierów wartościowych, takich jak obligacje. Jest to narzędzie,

Czytaj więcej »