Kalendarze adwentowe, dzięki którym odliczanie do Bożego Narodzenia będzie wspaniałą zabawą

advent-calendar-gebdc2e6b8_1920

Oczekiwanie na Boże Narodzenie można porównać z radością oczekiwania na na wakacje. Najlepszy sposób na odliczanie do wielkiego dnia? Oczywiście kalendarze adwentowe. Nie tylko pomagają odliczać dni, ale czasami nagradzają Cię słodkim poczęstunkiem lub małym prezentem. Zamiast kupować w sklepie gotowe spróbuj w tym roku zrobić go sam. Ponieważ wiemy, że twoje umiejętności rzemieślnicze mogą nie dorównać Pani Mikołajowej i Elfom, upewniliśmy się, że ta lista obejmuje wszystkie projekty na różnych poziomach trudności, ilości potrzebnych materiałów i zakresów cenowych. Dzięki Kalendarzowi Adwentowemu w pewien sposób przedłużysz świąteczny czas!

Szukaliśmy jak szaleni, aby znaleźć fajne pomysły na kalendarz adwentowy, oto one:

 1. Puszki do kawy
  Po wypiciu kawy zachowaj puszki, aby móc z nich utworzyć ten prosty kalendarz adwentowy. Wszystko, co musisz zrobić, to zawinąć je w kolorowy papier, dodać liczby, od 1 do 24, wypchać je np smakołykami i ułożyć w kształt drzewa/piramidki .

 2. Mini girlanda z skarpetami.
  Stwórz ten uroczy kalendarz adwentowy z miniaturowymi filcowymi lub dzianinowymi skarpetami połączonymi razem jako girlanda do sypialni. To doskonały sposób na urozmaicenie pokoju dziecięcego na święta, a jednocześnie na podekscytowanie go Bożym Narodzeniem.

 3. Zadaniowy Kalendarz Adwentowy.
  Napisz inną aktywność świąteczną z tyłu każdego wyciętego koła i przypnij je np do tablicy. Każdego ranka odwróć kółko, aby odkryć, co jest w planie swojej rodziny – jazda na łyżwach, pieczenie ciastek, świąteczny jarmark , co tylko chcesz.

 4. Kalendarz Kopertowy.
  Odliczaj dni do świąt Bożego Narodzenia małymi papierowymi kopertami, które mogą pomieścić różnego rodzaju niespodzianki: cukierki, bilety, małe zabawki. Użyj pieczątek, aby nanieść daty i inne motywy na koperty. Możesz je również upiększyć, dodając ozdoby. Następnie po prostu przypnij koperty do ładnej tablicy korkowej.

 5. Kalendarz 5-minutowy
  Nie masz czasu na super kreatywność? Nie ma problemu! Po prostu otwórz szufladę, weź dodatkowe koperty i przyklej je do pustej ściany. Dodaj ozdoby, takie jak naklejki lub kokardki, do środka wrzuć słodycze lub małe upominki.

 6. Książeczki świąteczne dla dzieci.
  24 dni świątecznych książeczek! Wyjmuj codziennie nową książkę i ciesz się czytaniem razem z dzieciakami. Można wybrać książki o tematyce świątecznej ale można też użyć posiadanych już książek. Dodaj gorące kakao, pianki i ciasteczka.

 7. Kalendarz adwentowy w słoiku.
  Jak to jest fajne! Świetnie wygląda, nie zajmuje miejsca i jest łatwy do wypełnienia, karteczkami z zabawnymi pomysłami, miłymi słowami a nawet wskazówkami dotyczącymi smakołyków ukrytych w domu.

Oto lista kilku zadań, które można umieścić w kalendarzu zamiast upominków czy słodyczy:

 1. Zrób świąteczne ozdoby
 2. Udekoruj okno świątecznymi ozdobami
 3. Obejrzyj świąteczny film
 4. Zbuduj bałwana z pianek ( lub prawdziwego jeśli mamy śnieg)
 5. Przeczytaj historię Bożonarodzeniową
 6. Zrób świąteczne ciasteczka
 7. Przygotuj talerz z ciastkami dla Mikołaja i Reniferów
 8. Udekoruj pokój
 9. Idź na łyżwy
 10. Zrób ozdobę choinkową
 11. Narysuj świąteczny obrazek
 12. Napisz list do Mikołaja
 13. Odwiedź Świętego Mikołaja (np w Galerii handlowej)
 14. Noc gier rodzinnych
 15. Upiecz pierniczki
 16. Pójdź na zimowy spacer
 17. Zrób domek z piernika
 18. Weź udział w wybranej przedświątecznej akcji charytatywnej.
 19. Wspólnie wybierzcie choinkę
 20. Ubierz wspólnie z rodziną choinkę
 21. Udekoruj bombkę ze styropianu
 22. Zrób papierowe płatki śniegu
 23. Zrób coś miłego dla członka rodziny
 24. Przygotowanie potraw na Wigilię.

Blog