Kreatywne sposoby na szybką spłatę zadłużenia w 2021 roku

363092_r2_940

Nikt nie lubi trzymać zadłużenia z tytułu karty kredytowej, kredytu medycznego lub kredytu studenckiego. Nic więc dziwnego, że często słyszymy o wielu sposobach jak spłacić dług. Wybór odpowiedniego planu spłaty, zmniejszenie wydatków na rzeczy nieistotne i znalezienie kreatywnych sposobów na zwiększenie dochodów to najlepsze metody na szybkie zmniejszenie zadłużenia.

Jeśli planujesz pewnego dnia mieć dom, wcześniej przejść na emeryturę lub wyruszyć w wielką podróż, o której zawsze marzyłeś, musisz uporządkować swoje finanse osobiste – a to często zaczyna się od uporania się z długiem.

Być może myślisz: „Te plany są bardzo odległe. Po co ten pośpiech? Jednym z problemów jest to, że dług może obniżyć twoją zdolność kredytową, zmniejszając prawdopodobieństwo, że będziesz kwalifikować się do pożyczek w przyszłości – takich jak kredyt hipoteczny. Kolejną kwestią są wysokie stopy procentowe. Jeśli masz kilka wysoko oprocentowanych kart kredytowych, za które nie płacisz pełnego salda każdego miesiąca, opłaty te mogą szybko się pomnożyć. A im dłużej utrzymasz te długi otwarte, tym więcej zapłacisz odsetek w miarę upływu czasu. Oba są doskonałymi powodami, aby zacząć podejmować kroki, aby uwolnić się od długów.

A co gdyby tak kreatywnie podejść do sprawy?

Chociaż istnieje wiele sposobów zarządzania długiem, nasi członkowie często zauważają, że używają dwóch powszechnych metod: metody kuli śnieżnej zadłużenia i metody lawiny zadłużenia. Metoda kuli śnieżnej zadłużenia: co miesiąc płacisz tyle, ile możesz, na poczet swojego najmniejszego długu, spłacając tylko minimalną kwotę należną od pozostałych długów. Następnie przechodzisz do następnego najmniejszego i tak dalej, aż dojdziesz do największego.

Metoda lawiny długów: zaczynasz od spłaty swoich długów z najwyższymi stopami procentowymi, spłacając tylko minimum innych długów, a następnie przechodząc do następnego najwyższego i tak dalej.

Wynegocjuj niższe oprocentowanie

Może to zabrzmieć zaskakująco, ale w najlepszym interesie wierzyciela jest pomoc posiadaczom kart w spłacie zaciągniętych długów. Jeśli dokładasz wszelkich starań i masz wystarczający powód, aby poprosić o niższe oprocentowanie lub dłuższe okresy spłaty, nie bój się dotrzeć do wierzycieli. Lepsza umowa może wiele zmienić.

Poznaj promocje i oferty

Jeśli chcesz szybko spłacić dług, ważne jest, aby uważnie przyjrzeć się każdemu aspektowi swoich finansów, w tym wydatkom. Oprócz budżetowania i ograniczania nieistotnych rzeczy, skorzystaj z jak największej liczby zniżek, wyprzedaży i promocji. Korzystanie z ofert może z biegiem czasu zrobić ogromną różnicę, od sprzedaży internetowej po kupony.

Znajdź dorywczą pracę

Niektórzy członkowie przedkładają przewidywalność nad elastyczność i podejmują pracę w niepełnym wymiarze godzin jako dodatek do swojej pracy etatowej. Praca na pół etatu może być czymś przyjemniejszym niż to, co robisz w swojej stałej pracy lub może być krokiem do nowej kariery. Mając stałą wypłatę, możesz dokładnie przewidzieć, ile zarobisz w każdym tygodniu, co może pomóc Ci w zaplanowaniu budżetu na spłatę długu.

Wynajmij pokój z Airbnb

Ci, którzy mieszkają w pobliżu popularnych miejsc turystycznych lub żyją w mieście z dużą ilością osób podróżujących w interesach, wynajmują swoje dodatkowe sypialnie, garaże, domy jednorodzinne i przerobione szopy, by same na siebie zarabiały. Istnieje wiele sposobów na zarobienie dodatkowego dochodu poprzez wynajmowanie swojej przestrzeni na Airbnb. Jeśli jesteś zorganizowany, masz pożądaną przestrzeń i lubisz poznawać nowych ludzi, możesz być w stanie uzyskać znaczny miesięczny dochód.

Znajdź współlokatora

Jeśli nie czujesz się komfortowo goszcząc obcych, wielu z naszych członków dzieli wydatki z przyjacielem. Ze współlokatorem nie tylko dzielicie się czynszem, ale także rachunkami domowymi. Poza oszczędnością pieniędzy i posiadaniem kogoś, do kogo można wrócić pod koniec dnia, posiadanie współlokatora ma wiele zalet.

Lepiej zarządzaj swoimi kontami bankowymi

Wiadomo jak szybko opłaty bankowe mogą się sumować. Poszukaj konta bez opłat, które pomoże Ci również zminimalizować lub uniknąć opłat za bankomaty. Wiele banków zrzeka się miesięcznej opłaty za usługę, jeśli utrzymujesz minimalne saldo lub ustawisz bezpośredni depozyt. Jak zawsze, postaraj się podjąć kroki, aby upewnić się, że nie poniesiesz kosztownych opłat za przekroczenie salda. Na przykład, utrzymuj kwotę buforową na swoim koncie i upewnij się, że masz ochronę przed debetem na swojej karcie debetowej. Kiedy już się z tym uporasz, zacznij przekierowywać pieniądze, które wydawałeś na opłaty bankowe, na swoje saldo.

Blog

Blog

Wcześniejsza spłata kredytu

Kiedy zaciągasz niezabezpieczoną pożyczkę, zgadzasz się na spłatę pieniędzy w ustalonym okresie, zazwyczaj w formie miesięcznych płatności. Masz jednak możliwość dokonania wcześniejszej spłaty pożyczki. W

Czytaj więcej »