Kredyt gotówkowy online – na czym polega, jak go wziąć?

kredyt gotówkowy

Pożyczka gotówkowa to pożyczka, którą pożyczkobiorca otrzymuje w gotówce. To odróżnia ją od kredytów w rachunku bieżącym, kredytów ratalnych i leasingu. Pożyczki gotówkowe mogą być udzielane osobie prywatnej jako pożyczka osobista lub na działalność gospodarczą jako pożyczka biznesowa.

Co to jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to rodzaj pożyczki osobistej, która wymaga minimum dokumentacji, a proces akceptacji jest zazwyczaj bardzo szybki. Metoda jest wygodna w porównaniu do tradycyjnych kredytów bankowych. Pożyczki gotówkowe określane są również jako pożyczka osobista, pożyczka natychmiastowa, pożyczka pieniężna lub szybka pożyczka. Możesz ubiegać się o pożyczkę osobistą online, bez konieczności odwiedzania banku lub wypełniania długich formularzy. Oszczędza to zarówno czas pożyczkodawcy, jak i czas pożyczkobiorcy. Tego rodzaju pożyczka osobista zyskuje na popularności wśród młodych aby zaspokoić potrzeby codzienne, jak i nagłe potrzeby.

Pożyczka gotówkowa – od strony banku

Niespłacalne kredyty mogą stanowić dla banku duży problem. Kiedy bank ma w swoich rejestrach wiele kredytów gotówkowych, może ucierpieć jego cena akcji. Niespłacane pożyczki mogą spowodować utratę pieniędzy przez bank i mogą oznaczać, że bank ma mniej pieniędzy do pożyczania innym klientom.

Teoretycznie jest możliwe, że dłużnik może ponownie zacząć spłacać niespłacaną pożyczkę, ale w praktyce zdarza się to rzadko i banki muszą wymyślić inny sposób na ściągnięcie pożyczki. Sposób, w jaki bank podchodzi do ściągania pożyczki gotówkowej, będzie zależeć od tego, czy pożyczka jest zabezpieczona. Jeżeli niespłacana pożyczka jest zabezpieczona aktywami, takimi jak samochód lub dom, bank może próbować odzyskać część swoich strat poprzez przejęcie danego aktywa.

Inną opcją, jaką banki mają do radzenia sobie z pożyczkami gotówkowymi, jest ich sprzedaż firmom windykacyjnym lub inwestorom. Odbywa się to zwykle w przypadku pożyczek gotówkowych, które nie są zabezpieczone aktywami, które można przejąć. Bank może sprzedać niespłacalne kredyty po obniżonej cenie firmie windykacyjnej, która następnie staje się właścicielem tego długu i może próbować go ściągnąć, być może poprzez ugodę z dłużnikiem za kwotę mniejszą niż należna. Jednak bank może również zawiązać partnerstwo z agencją windykacyjną, która może pomóc mu w dochodzeniu spłaty kredytów gotówkowych w zamian za procent wszelkich uzyskanych w ten sposób środków.

Clock Ga15Bd1A1B 1920

Jak uzyskać pożyczkę osobistą w 8 krokach

Jeśli zdecydowałeś się ubiegać o pożyczkę osobistą, weź pod uwagę wszystkie czynniki, które wpływają na zaciągnięcie pożyczki, w tym swoją sytuację finansową, pożyczkodawcę, z którego korzystasz i sposób, w jaki ją spłacisz.

 • Zrób obliczenia
 • Sprawdź swoją zdolność kredytową
 • Rozważ różne opcje
 • Wybierz rodzaj pożyczki
 • Rozejrzyj się, aby uzyskać najlepsze oprocentowanie pożyczek osobistych
 • Wybierz pożyczkodawcę i aplikuj
 • Dostarcz niezbędną dokumentację jeśli będzie konieczna
 • Zaakceptuj pożyczkę

Pożyczka online przez stronę banku lub aplikacje bankowa:

 1. Cały proces składania wniosku odbywa się online, nie musisz odwiedzać żadnego oddziału ani banku.
 2. Pożyczki osobiste oferowane za pośrednictwem aplikacji są szybkie i wygodne.
 3. Możesz sprawdzić kwalifikowalność kwoty pożyczki w samej aplikacji.
 4. Powody zaciągnięcia pożyczki mogą być elastyczne i zależą wyłącznie od Ciebie.
 5. Obsługa aplikacji jest prosta i bezproblemowa. Instrukcje są łatwe do wykonania, a aplikacja jest przyjazna dla użytkownika.
 6. Zatwierdzona kwota pożyczki jest wypłacana na Twoje osobiste konto.
 7. Prawie każdy może ubiegać się o pożyczkę.
 8. Kwotę pożyczki możesz spłacić przelewem bankowym.
 9. Możesz przesłać wszystkie wymagane dokumenty online.
 10. Aplikacja pożyczki gotówkowej często wysyła alert przed terminem spłaty pożyczki.

Korzyści z aplikacji pożyczki gotówkowej:

 1. Możesz być w dowolnym miejscu na świecie, wykonywać swoją pracę i ubiegać się o pożyczkę osobistą.
 2. Wniosek o pożyczkę za pośrednictwem aplikacji jest całkowicie osobisty, nie musisz nikogo angażować.
 3. Nie ma bariery czasowej możesz ubiegać się o pożyczkę o dowolnej godzinie, ponieważ aplikacja jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 4. Proces trwa od 15 do 20 minut.
 5. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą samozatrudnioną, czy pracownikiem etatowym, możesz ubiegać się o pożyczkę osobistą.
 6. Oprocentowanie jest dość niskie, ponieważ są to szybkie pożyczki krótkoterminowe a dokumenty wymagane do pożyczki są podstawowe i są łatwo dostępne.
 7. Pożyczka osobista może zostać zatwierdzona w tym samym dniu złożenia wniosku.
 8. Pożyczkodawcy online przeprowadzają bezpieczny proces, co oznacza, że ​​Twoje dokumenty i dane są z nimi bezpieczne.
 9. Nie musisz prezentować żadnych aktywów, aby uzyskać pożyczkę osobistą, ponieważ są to pożyczki niezabezpieczone.

Blog