Naprawy domowe, które możesz wykonać sam

Work tools

Nie ma nic lepszego niż poczucie posiadania własnego domu. Ale bycie właścicielem domu oznacza również, że jesteś odpowiedzialny za zarządzanie i finansowanie wszystkich napraw i modernizacji. Czasami może być trudno określić, kiedy dobrym pomysłem jest samodzielne wykonanie projektu naprawy domu lub wezwanie eksperta.

Nie musisz być kolejnym Bobem Vilą, który podejmie się wielu podstawowych napraw domowych. Przy odrobinie planowania i dużej ilości farby na rękach możesz być zaskoczony tym, co możesz zrobić sam. Tylko pamiętaj, aby wziąć pod uwagę czas, materiały i narzędzia, których będziesz potrzebować, aby zapewnić sukces i powstrzymać wzrost kosztów.

 1. Napraw nieszczelne krany i rury
  Według Agencji Ochrony Środowiska (EPA) wycieki z gospodarstw domowych stanowią prawie 900 miliardów galonów zmarnowanej wody każdego roku w całym kraju. Dobre wieści? Sprawcami są często zużyte podkładki i uszczelki, które stosunkowo łatwo wymienić za pomocą odpowiednich narzędzi. Jeśli masz klucz imbusowy, szczypce i śrubokręt krzyżakowy, jesteś już w połowie drogi.

 2. Wyczyść rynny
  Jeśli czujesz się komfortowo wspinając się po drabinie, możesz wyczyścić maź z rynsztoków bez wzywania specjalisty. Nie zapomnij sprawdzić odpływu, który może zatkać się liśćmi i innymi zanieczyszczeniami.

 3. Usuń plamy wodne
  Wypróbuj ten sposób: Zamiast malować plamę, spryskaj ją roztworem wybielacza i wody (10% wybielacza) i odczekaj kilka dni. Jeśli to starsza plama, wypróbuj środek do usuwania pleśni.

 4. Wymień stare uszczelnienie
  Zaoszczędź do 10% na rocznych rachunkach za energię, zastępując stare uszczelnienie nową aplikacją. To uszczelnia powietrze i pomaga zapobiegać wyciekom wody i uszkodzeniom. I na szczęście nie jest to trudne zadanie. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu w Internecie możesz znaleźć szereg samouczków z instrukcjami krok po kroku, jak uszczelniać jak profesjonalista.

 5. Napraw wadliwą toaletę
  Jeśli toaleta nie spłukuje się lub przestaje działać, często można rozwiązać problem, wymieniając lub naprawiając łańcuch i klapę w zbiorniku. Masz upartego chodaka? Poluzuj go, wlewając trochę mydła do naczyń i pozwól mu nasiąknąć przed wywołaniem tłoka.

 6. Odblokuj wywóz śmieci
  Wszyscy znamy ten dźwięk gwoździ na tablicy szkolnej, jak grzechoczący widelec w śmietniku. Ale kiedy nie możemy go złapać wystarczająco szybko i utknie w łopatkach wirnika, może spowodować poważne zacięcie. Jednym z prostych sposobów na usunięcie przeszkody jest użycie klucza imbusowego 1/4 cala. Włóż go do otworu w kształcie sześciokąta na spodzie pojemnika na śmieci i przekręć kilka razy w obu kierunkach, aby uwolnić ostrza. Tylko pamiętaj, aby najpierw odłączyć swoją dyspozycję.

 7. Uszczelnij drzwi i okna
  Uszczelnienie drzwi i okien z przeciągami jest łatwym i oszczędnym sposobem na zaoszczędzenie energii i uczynienie domu bardziej komfortowym. A w większości przypadków nie potrzeba profesjonalisty. Samouczki online pokazują, jak łatwe jest majsterkowanie bez pomocy.

 8. Załataj dziury płytą kartonowo-gipsową
  Naprawa dziur po gwoździach i innych drobnych otworów w płytach gipsowo-kartonowych to kolejny projekt, który może wykonać praktycznie każdy. Użyj szpachelki, aby zakryć otwór błotem z płyt kartonowo-gipsowych, papierem ściernym nad błotem, aby go wygładzić, a następnie nałóż świeżą warstwę farby.

 9. Pomaluj ściany wewnętrzne
  Malowanie DIY nie wymaga specjalnych umiejętności ani wiedzy, ale wymaga cierpliwości i przygotowania. Przed przystąpieniem do malowania przykryj wszystkie meble ściereczką i uzbrój się w dużą ilość taśmy malarskiej.

 10. Popraw stare urządzenia
  Farba natryskowa, taka jak Rust-Oleum, do małych przedmiotów, które nie generują ciepła, może zapewnić Twoim urządzeniom odświeżenia, którego potrzebują, bez pełnego remontu. W przypadku większych lub wytwarzających ciepło urządzeń wypróbuj płynną farbę do stali nierdzewnej.

Naprawianie skrzypiących drzwi i okien, łatanie tynku, udrażnianie toalet i malowanie ścian wewnętrznych to popularne projekty, które mogą być bezpiecznie podejmowane przez majsterkowiczów. Upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia i wystarczająco dużo czasu, aby dobrze wykonać pracę, i pamiętaj, że nie ma nic wstydliwego w wezwaniu profesjonalisty, jeśli nie podołasz.

Blog