Pieniądze i małżeństwo: 6 wskazówek dotyczących zdrowego związku

malzenstwo-i-pieniadze-790x470

Czy myślisz, że połączenie pieniędzy i małżeństwa to przepis na katastrofę? Nie jesteś sam. Pieniądze to kwestia numer jeden, o którą kłócą się pary małżeńskie i druga, po niewierności, przyczyna rozwodów. Kiedy mówimy o pieniądzach w jakichkolwiek związkach, z pewnością napotkamy często frustrację i napięcie.

Skorzystaj z tych kroków, aby budować mosty, a nie je palić:

  1. Prowadzenie wspólnego konta bankowego
    Niektóre pary uważają, że najlepszym sposobem uniknięcia kłótni o pieniądze jest prowadzenie oddzielnych kont. Jego wypłata trafia na jedno konto, jej na drugie i każdy z nich płaci rachunki oddzielnie. Brzmi dobrze, prawda? Źle. Małżeństwo to związek partnerski. Mówi się „Dwóch staje się jednym”. Oddzielanie pieniędzy i dzielenie rachunków to zły pomysł, który prowadzi tylko do problemów z relacjami w przyszłości. Nie prowadź oddzielnych kont. Zbierzcie wszystkie swoje pieniądze i zacznij patrzeć na nie jako całość.

  2. Omówcie razem swoje wybory dotyczące stylu życia
    Załóżmy, że jesteś zadowolony z zakupów w second-handach, kiedy musisz zaktualizować swoją garderobę, ale Twoja współmałżonka uwielbia kupować markowe produkty za wysoka cenę. Jeśli masz dochód, który nie wspiera drogiego gustu, będzie to problem. Małżeństwo to kompromis. Jeśli ktoś z was ma „droższy gust” rozważ zakupy w miejscach gdzie można zdobyć markowe ubrania w przystępnych cenach. Najważniejsze jest to, że: Twój styl życia musi odpowiadać Twoim rzeczywistym dochodom, a nie takim, jakiego byś sobie życzył.

  3. Rozpoznaj różnicę w osobowościach
    Każdy ma inny sposób myślenia o pieniądzach, a podobno przeciwieństwa się przyciągają. Jest szansa, że ​​jeden z Was uwielbia pracę z liczbami, a drugi wolałby nie być zainteresowany tym, co pokazują liczby. Jeden z Was może być tez oszczędzającym, a drugi jest bardziej skłonnym do wydawania.

    Chociaż różnice osobowości powodują pewne problemy małżeńskie, nie są one prawdziwym źródłem problemów finansowych i małżeńskich. Źródłem problemu jest sytuacja, w której jeden z Was nie słyszy głosu drugiego lub gdy jedno z Was w ogóle nie radzi sobie z finansami. Nie zachowuj wszystkich szczegółów dotyczących pieniędzy dla siebie, tylko dlatego ze Twoja połówka jest bardziej beztroska strona jeśli chodzi o finanse. Oboje jesteście w tym samym zespole, więc razem pracujcie nad budżetem.

  4. Różnice płac
    W przypadku większości par jedna z nich prawdopodobnie zarabia więcej niż druga. W rzadkich przypadkach oboje będziecie zarabiać dokładnie taką samą pensję. Ale bez względu na to, czy kwota ta wyniesie 500 czy 15 tys. złotych, może pojawić się ten sam problem.
    Zamiast postrzegać całą pulę jako „nasze pieniądze”, możesz pomyśleć, że masz wpływ na współmałżonka – wszystko dzięki kilku dodatkowym cyfrom z wypłaty. Czasami współmałżonek przynoszący więcej pieniędzy może czuć się uprawniony do tego, by tylko on miał coś do powiedzenia. Nie idźcie ta droga. Jesteś w tej samej drużynie. Zacznij się tak zachowywać.

    Z drugiej strony osoba, która zarabia mniej lub zostaje z dziećmi w domu, może czuć, że nie powinna mieć tyle do powiedzenia. Słyszałam historie o matkach, które mówiły że czują się winne, że podejmują temat budżetu a nawet dlatego ze wydają pieniądze na coś więcej niż tylko podstawowe potrzeby. Ale pamiętaj, masz równy głos w sprawach finansowych i małżeństwa.

  5. Mów otwarcie
    Niewierność współmałżonkowi nie zawsze wiąże się z romansem. Czasami zdarza się, że nie jesteś wierny wspólnemu celowi finansowemu, otwierając boczne konto bankowe lub przechowując gotówkę. To jest podstępne. To samo dotyczy sytuacji, gdy masz kartę kredytową, o której twój współmałżonek nic nie wie. Ważne jest, aby być otwartym i szczerym w odniesieniu do wszelkich posiadanych produktów finansowych. Czas się do wszystkiego przyznać. Następnie ponownie pracować nad budowaniem zaufania finansowego.

  6. Wspólnie ustalcie oczekiwania
    Jeśli chodzi o pieniądze i relacje, niespełnione oczekiwania mogą powodować wiele konfliktów. Najszybszym sposobem, aby poczuć się niespełnionym i niezadowolonym ze współmałżonka, jest oczekiwanie, że sprawy potoczą się w określony sposób, a rzeczywistość jest nieco inna. Jeśli zawsze myślałeś, że po ślubie musisz natychmiast kupić dom, możesz czuć się zawiedziony, gdy świętujesz pierwszą rocznicę w wynajmowanym mieszkaniu. Nie pozwól, aby Twoje nierealistyczne oczekiwania utorowały drogę do problemów finansowych i małżeńskich!

    Nie ma reguły mówiącej, że pary małżeńskie muszą kupić dom, założyć rodzinę lub udać się na wycieczkę do Włoch w pierwszym roku małżeństwa. Jeśli te rzeczy nie są dla ciebie teraz wykonalne, przestań się martwić. Uporządkuj swoje finanse, aby później urzeczywistnić swoje marzenia.

Pieniądze i małżeństwo powinny iść w parze. Nadszedł czas, aby przestać popełniać te błędy finansowe i znaleźć wspólną płaszczyznę. Pielęgnowanie trwałego małżeństwa wymaga czasu i pracy. Może to być frustrujący proces, ale możecie w końcu nauczyć się omawiać swoje finanse w znacznie lepszy i ‚zdrowszy’ dla ` Was sposób.

Blog