Pomysły na Majówkę w domu

jak-sfinansować-majówkę

Weekend Majowy był zawsze idealnym pretekstem do ucieczki z miasta: pierwsze oznaki cieplejszej pogody i dodatkowy dzień weekendu po prostu wołają o wypad za miasto lub dalsza wycieczkę. Ponieważ nie zawsze możemy na to sobie pozwolić, zebraliśmy najlepsze pomysły dotyczące spędzenia czasu w domu.

Klasyka Majówki piknik lub grill

Wykorzystaj swoje podwórko, balkon, dach – bądź kreatywny! Możesz nawet rozłożyć koc piknikowy na środku podłogi w salonie i po prostu otworzyć wszystkie okna w domu, aby poczuć powiew wiatru. Przygotuj wszystkie ulubione przekąski (ser, kanapki, sałatki owocowe itp.), Załóż letni strój i spędź z bliskimi leniwe wiosenne popołudnie.

Odświeżenie mieszkania

Sam długi weekend to świetny czas na remont domu, a teraz wydaje się to jeszcze bardziej istotne, biorąc pod uwagę fakt, ilu z nas spędza w domu więcej czasu niż zwykle. Jeśli szukasz inspiracji od projektantów wnętrz, mnóstwo darmowych wskazówek znajdziesz na tematycznych blogach lub w wideo poradnikach, sprawią one że Twój dom będzie teraz bardziej komfortowy i przytulny.

Zorganizuj wieczór gier

Gry planszowe rodzinne pozwalają świetnie spędzać czas, ale także rozwijają, uczą oraz potrafią wpływać na zacieśnianie więzi rodzinnych.
To co jednak najważniejsze podczas takiego spotkania to dobra zabawa.

Pexels Taryn Elliott 4374575

Gotuj!

Odtwórz ulubiony posiłek ze wyjątkowych wakacji lub ulubionej restauracji. Zobacz, czy możesz znaleźć pasujący przepis, następnie postaraj się stworzyć to w swojej kuchni. Każdy ma taki jeden skomplikowany przepis, który zawsze chciał zrobić, ale nigdy nie znalazł czasu, aby go wypróbować.

Zacznij medytować

Ponieważ wiele rzeczy dzieje się na całym świecie, prawdopodobnie wielu z nas szuka sposobów na odstresowanie się i powrót do wewnetrznego spokoju. Medytacja to doskonały sposób na zrobienie tego.Stwierdzono, że w wielu formach zmniejsza niepokój, poprawia nasze ogólne samopoczucie, a nawet pozytywnie wpływa na strukturę mózgu. I chociaż nie potrzebujesz niczego do medytacji, wyznaczenie strefy medytacji w domu i wprowadzenie pewnych zasad mogą ulepszyć twoją praktykę.

Pomiń czas przed ekranem

Biorąc pod uwagę rozwój telepracy, ogólnie fakt ze więcej czasu spędzamy na telefonie lub przed ekranem, wykorzystaj weekend, aby przynajmniej spróbować się rozłączyć. Spróbuj wyjść bez telefonu na dłuższy okres czasu.

Utwórz tablicę marzeń

Stworzenia tablicy marzeń to doskonały sposób, aby jasno określić swoje cele i zmotywować się do ich realizacji. Tablica wizyjna jest w istocie fizyczną manifestacją Twoich celów. Polega na zbieraniu obrazów lub przedmiotów, które mówią o przyszłości, którą chcesz stworzyć i umieszczeniu ich na tablicy, aby namacalnie i estetycznie przypomnieć, dokąd zmierzasz.

Rozpocznij nowe hobby

Rozpoczęcie nowego projektu lub rzemiosła może wydawać się zniechęcające. Wprowadzenie czegoś nowego do swojego życia – nawet jeśli jest to coś, co Cię ekscytuje – może wywołać zmianę, a zmiana jest przerażające ale pamiętaj jak dobrze jest wykonać zadanie lub opanować nową umiejętność. Użyj tego jako motywacji do rozpoczęcia. A jeśli potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu, polecam zapisanie, jak będziesz się czuł po wykonaniu zadania. Wszystkie te dobre emocje pomogą Ci zmotywować się do spróbowania.

Zorganizuj swoją spiżarnię

Zaaranżuj swoją kuchenną spiżarnię korzystając z długiego weekendu. To świetny sposób na uprzątnięcie nieużywanych produktów, uporządkowanie kuchni i podzielenie ich na określone sekcje. Posegreguj produkty według własnego uznania. Jeśli nie ma się oddzielnego pomieszczenia zawsze można spróbować wyeksponować nasze przetwory na kredensie w kuchni.  Od razu poczujesz się lepiej i zmaksymalizujesz przestrzeń w spiżarni.

Załóż grządkę warzywną lub ogródek ziołowy

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na swoim podwórku lub balkonie, załóż grządkę warzywną lub ogródek ziołowy.

Blog