Jak pozbyć się niechcianych świątecznych prezentów

shutterstock_742529335-1024x783

Boże Narodzenie minęło w mgnieniu oka. Rozpakowałeś swoje prezenty, spędziłeś dużo czasu z bliskimi i (prawdopodobnie) za dużo zjadłeś. Powoli zdajesz sobie sprawę, że niektóre z otrzymanych prezentów nie są tak fajne i niesamowite, jak początkowo sądziłeś. Niezależnie od tego, czy jest to para nowych skarpetek, blender do koktajli czy książki, wolisz mieć gotówkę. Może to odbiegać daleko od świątecznego ducha, ale w tych niespokojnych czasach wielu z nas wybiera tą opcje. Poza tym, czy nie jest lepiej, jeśli nasze prezenty przydadzą się komuś, zamiast siedzieć na półce i zbierać kurz? Tak nam się wydaje.

Odrzucenie lub niechęć do prezentu nie oznacza, że ​​nie doceniamy dawcy prezentu i jego wysiłków. Nie oznacza to, że nie cenimy czasu, pieniędzy i myśli, które dana osoba poświeciła na zakup prezentu. Nie oznacza to również że jesteśmy niewrażliwi lub samolubni. Oznacza to po prostu, że prezent, chociaż jest przeznaczony dla mnie, nie przemawia do mnie ani nie przynosi korzyści mojemu życiu, a właśnie temu ma służyć.

Otrzymywanie prezentów, które nam się nie podobają, może spowodować, że poczujemy się niezrozumiani. Podekscytowanie otrzymaniem i otwarciem prezentu szybko ustępuje poczuciu lekkiego rozczarowania i zagubienia, po którym szybko pojawia się poczucie winy z powodu naszego widocznego braku uznania i przymus ukrywania naszych prawdziwych uczuć.

Mając to na uwadze, przedstawiamy kilka sposobów jak 'pozbyć ’ się nietrafionego prezentu:

Podaruj go ponownie

Uważamy, że popełnienie tej ” doskonałej zbrodni” może być całkowicie akceptowalne, o ile jesteś w tym subtelnych. Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoją rodzinę, czy współlokatorów, takie prezenty przydadzą się to przez cały rok w tych nieuniknionych okazjach, w których zapomniałeś kupić prezent. Jeśli chodzi o oczywiście upominki typowo świąteczne, zachowaj je na przyszły rok. ALE upewnij się, że prowadzisz rejestr tego, kto Ci je przekazał. Najbardziej niegrzeczną wpadką, jaką możesz zrobić, jest ponowne podarowanie tego samego prezentu osobie, która pierwotnie Ci ją dała. Musisz również upewnić się, że podczas ponownego wręczania lub, jak wolimy o tym myśleć, rozważnego przydzielania prezentów, wybierasz odpowiednich odbiorców, aby przynajmniej wyglądać na troskliwego.

Zwróć go

Najbardziej oczywisty sposób: zabierz swój zły prezent świąteczny z powrotem do sklepu. Jeśli jakimś cudem przedmiotowy niechciany prezent został Ci wręczony wraz z taktownie dołączonym paragonem podarunkowym, powinno to być na szczęście proste. Chociaż sprzedawcy detaliczni nie są prawnie zobowiązani do przyjmowania zakupów z powrotem, chyba że są wadliwe, większość sklepów prowadzi politykę zwrotów „dobrej woli” w okresie świątecznym, w ramach której można uzyskać zwrot pieniędzy, wymianę na coś innego lub zwrot na kartę podarunkową. Jeśli nie masz dowodu zakupu, sprawa jest znacznie trudniejsza. W niektórych miejscach, zwłaszcza jeśli chodzi o odzież, możesz wymienić niechciany prezent na coś o tej samej wartości, pod warunkiem, że wszystkie metki są nadal nienaruszone. Upewnij się, że zwrócisz go tak szybko, jak to możliwe. Jeśli chcesz zwrócić prezent online, najpierw sprawdź warunki sprzedawcy, ponieważ różni sprzedawcy mają różne zasady.

Sprzedaj go

Jeśli nie chcesz przekazać niechcianego prezentu dalej, sprzedawaj go tym, którzy okażą im uznanie, na które (nie zawsze) zasługują. W końcu śmieci jednego człowieka są skarbem innego człowieka, prawda? Jest to szczególnie dobry sposób na pozbycie się przedmiotów, które były wyraźnie dość drogie ale po prostu nie przypadły Ci do gustu. Już 26 grudnia, strony sprzedażowe zalewane są tysiącami zupełnie nowych przedmiotów.

A kiedy wszystko inne zawiedzie, oddaj go!

Jeśli, po prostu nie możesz znaleźć sposobu na pozbycie się prezentu i zarobieniu na tym, zaakceptuj podarunek i po prostu ją przekaż go dalej. Większość sklepów charytatywnych będzie zachwycona nowym produktem, więc zrób dobrą rzecz. Ewentualnie, jeśli myślisz, że nawet w takim miejscu nikt nie nie doceni tego przedmiotu wystaw go na grupie społecznościowej typu ”oddam za darmo”.

Mam nadzieję, że większość prezentów zostanie przyjęta z wdziękiem i uśmiechem na twarzy, nawet jeśli nie było to dokładnie to o czym marzyłeś.

Blog

Blog

Pożyczka na Święta?

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim okres wzmożonych wydatków. Zakupowe szaleństwo często pochłania nas bez reszty. Świąteczny nastrój sprawia, że robimy

Czytaj więcej »