Sposoby na szybkie wykrycie oszustwa pożyczkowego

oszustwo

Twój kredyt ma złe tendencje i desperacko potrzebujesz pożyczki. Niestety, wydaje się, że żadna renomowana instytucja nie chce z Tobą współpracować, a te nieliczne, które są, oferują bardzo bezlitosne warunki. Wtedy widzisz to: ogłoszenie o łatwej pożyczce, do której prawie każdy może się zakwalifikować. Do tego dochodzi obietnica świetnych warunków i gotowość do współpracy z pożyczkobiorcami w każdym stanie finansowym. To jest spełnienie marzeń!

Oszustwa pożyczkowe skierowane są do osób, które znajdują się w trudnej sytuacji i prawdopodobnie zrobią wszystko, aby jakkolwiek zorganizować trochę gotówki. Gdy oszust kredytowy złapie ofiarę, każe jej wypełnić „wniosek” zawierający poufne i osobiste informacje. Oszust wykorzysta informacje o ofierze do włamania się na jej konto.

Oprócz nieuczciwych pożyczkodawców, którzy proszą o pieniądze z góry, istnieje kilka kluczowych sposobów na natychmiastowe wykrycie oszustwa pożyczkowego.

 1. Pożyczkodawca nie dostarcza niczego na piśmie.
  Wszystkie oferty pożyczek muszą być przedstawione w formie pisemnej. Możesz od razu wiedzieć, że masz do czynienia z oszustem pożyczkowym, jeśli skontaktuje się z Tobą z ofertą przez telefon.

 2. Pożyczkodawca nie ma ważnego adresu fizycznego.
  Jeśli pożyczkodawca nie podaje adresu fizycznego, jest to wyraźny znak ostrzegawczy. Nawet jeśli pożyczkodawca poda adres, warto wpisać go w Google Maps, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Wielu oszustów pożyczkowych podaje skrytkę pocztową, adres, który nie należy do nich, lub adres, który jest po prostu pustą działką, próbując sprawiać wrażenie legalnego.

 3. Pożyczkodawca ma wątpliwą stronę internetową (lub w ogóle jej nie ma).
  Godny zaufania pożyczkodawca będzie miał bezpieczną, funkcjonalną stronę internetową zawierającą szczegóły dotyczące firmy, rodzaje pożyczek, które oferuje, sposób na sprawdzenie oprocentowania i inne informacje, które byłyby istotne dla potencjalnych klientów i inwestorów. Jeśli nie mają strony internetowej lub nie jest ona bezpieczna, jest to wystarczający powód, aby poszukać pożyczki gdzie indziej. Jeśli nie jesteś pewien, zacznij od szukania symbolu kłódki na początku adresu URL.

 4. Nie musisz podawać swojej historii kredytowej.
  Każdy szanujący się pożyczkodawca będzie chciał znać podstawowe informacje przed udzieleniem pożyczki. Jeśli nie wykazują zainteresowania Twoimi wcześniejszymi doświadczeniami z kredytami, to jest to już czerwony znak ostrzegawczy. Chociaż niektórzy renomowani pożyczkodawcy oferują pożyczki dla osób ze słabą historią kredytową, nadal będą chcieli uzyskać podstawowe informacje, takie jak Twój dochód, sytuacja mieszkaniowa lub miejsce zatrudnienia.

 5. Szczegóły pożyczki są niejasne.
  Renomowani pożyczkodawcy zawsze ujawniają wszystkie opłaty i szczegóły pożyczki z góry i nie będą prosić Cię o zapłatę, dopóki nie zostaniesz zatwierdzony. Jeśli szczegóły pożyczki wydają się zbyt ogólne lub nie podają prawdziwych liczb, istnieje duża szansa, że jest to oszustwo.

Sprawdzenie każdej instytucji finansowej, którą bierzesz pod uwagę, nie tylko chroni Cię przed oszustwami związanymi z pożyczkami osobistymi, ale także może pomóc Ci uzyskać najniższe możliwe oprocentowanie.

Uważaj na pożyczkodawców, którzy proszą o pieniądze z góry lub wywierają na Ciebie presję, zwłaszcza jeśli nie możesz znaleźć wielu informacji o ich firmie.
W razie wątpliwości, opłaca się wybrać pożyczkodawcę, któremu wiesz, że możesz zaufać.

Blog