Cztery sposoby na sfinansowanie mebli do nowego domu

living-room-1835923_1920

Kupowanie nowych mebli może być kosztowne. Oczywiście, nie pomaga w tym fakt, że często zbiega się to z przeprowadzką do nowego domu, co oznacza, że nadal planujemy budżet na czynsz lub płatności hipoteczne, płacimy za koszty przeprowadzki i martwimy się o całą masę innych drogich rachunków. W rezultacie wiele osób odkrywa, że po wprowadzeniu się do wymarzonego domu, nie zostawili sobie zbyt wiele gotówki na jego umeblowanie.

Nikt nie chce spędzić roku siedząc na sofie wykonanej z kartonowych pudełek. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zaplanować swoje finanse na zakup mebli.

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto zrozumieć, kiedy finansowanie mebli jest dobrym pomysłem w pierwszej kolejności. Pożyczanie pieniędzy na sfinansowanie jakiegokolwiek zakupu – czy to stołu do jadalni, samochodu rodzinnego, czy też na opłacenie remontu domu – prawie zawsze będzie wiązało się z kosztami. Mogą one przybrać formę:

  • Spłaty odsetek
  • Opłaty
  • Ukrytych marż przy dokonywaniu zakupu

Prawie zawsze taniej jest skorzystać z oszczędności, więc jeśli masz szczęście mieć na koncie wystarczającą ilość środków na pokrycie kosztów zakupu, to jest to prawie na pewno najlepszy sposób, aby to zrobić.

Jednak wielu z nas nie jest w tej pozycji. Jeśli nie, a ty potrzebujesz nowych mebli, warto zastanowić się, dlaczego. Rozważ dwa przykłady:

Wprowadziłeś się do nowego domu i nie masz sofy – chcesz kupić rozsądnie wycenioną, ale nie byłoby cię na nią stać od razu. Jednakże, mógłbyś wygodnie pozwolić sobie na miesięczne spłaty, gdybyś wziął kredyt.

Nie podoba Ci się Twoja obecna sofa i masz oko na drogą, nową. Nie możesz sobie pozwolić na to, ale zawsze możesz wziąć kredyt i spłacać ją co miesiąc przez pewien okres czasu. Większość ekspertów finansowych powie Ci, że opcja 2 to zły pomysł. Pożyczanie pieniędzy nie jest sposobem na dokonywanie luksusowych zakupów, na które Cię nie stać – powinien to być raczej sposób na przyspieszenie ważnych zakupów i umożliwienie rozłożenia sporych kosztów.

FINANCING – Furniture Depot

A zatem jakie są najlepsze sposoby na sfinansowanie takiego zakupu? Oto one:

  1. Płacenie za meble jest częstym powodem zaciągania pożyczki osobowej. Są one całkiem proste: pożyczasz uzgodnioną kwotę, używasz jej do dokonania pożądanego zakupu, a następnie dokonujesz stałych miesięcznych spłat do momentu spłacenia salda.
  2. Wielu dużych sprzedawców detalicznych (np. IKEA) oferuje własne umowy kredytowe, co oznacza, że możesz zabrać do domu mebel dzisiaj, ale spłacisz go w uzgodnionym okresie. W niektórych przypadkach, istnieje oprocentowanie, ale może się okazać, że istnieje opcja bezodsetkowa (często nazywana „kredytem bezodsetkowym”). Jeśli jesteś w stanie uzyskać dostęp do oferty 0%, może to być niezwykle konkurencyjne. Istnieje jednak kilka potencjalnych wad, z których należy zdawać sobie sprawę.
  3. Jeśli jesteś w stanie uzyskać dostęp do karty kredytowej 0% z wystarczająco dużym limitem, możesz użyć takiej karty do zakupu mebli i uniknąć płacenia odsetek (tak długo, jak długo pozostajesz w ramach tego limitu). Jednak musisz mieć pewność, że szybko spłacisz saldo, ponieważ większość kart kredytowych przechodzi na znacznie wyższą stopę procentową po krótkim czasie. Podobnie jak w przypadku wszystkich form zaciągania kredytów, aby uzyskać dostęp do najlepszych ofert lub dużej kwoty kredytu, musisz mieć dobrą zdolność kredytową, dlatego warto się rozejrzeć. Co najważniejsze jednak, jest to opcja do rozważenia tylko wtedy, gdy jesteś na tyle zdyscyplinowany, by szybko spłacić saldo – w przeciwnym razie należne odsetki będą szybko rosły.
  4. Jedną z ostatnich opcji – nie ściśle „finansujących” meble – jest wypożyczenie tego, czego potrzebujesz, zamiast kupowania go. Istnieje wiele firm, które wynajmą ci meble, choć oczywiście jest to przydatne tylko wtedy, gdy wiesz, że będziesz potrzebował mebli na określony czas. Może to być dobry sposób na umeblowanie domu, jeśli wiesz, że będziesz wynajmował na przykład na rok, ale nie tylko koszty rosną, jeśli trzymasz je przez dłuższy okres, będziesz musiał również rozważyć, co się stanie, jeśli meble ulegną uszkodzeniu.

Finansowanie w sklepie jest łatwiejsze niż zaciągnięcie pożyczki osobistej i może być dobrym rozwiązaniem, jeśli jesteś w stanie dokonywać spłat w terminie. Jednak pożyczki osobiste wiążą się z mniejszym ryzykiem i mogą przynieść Ci oszczędności, jeśli masz solidny kredyt. Tutaj wybór już należy do Ciebie.

 

Blog

Leasing – definicja

Leasing jest terminem finansowym odnoszącym się do umowy pomiędzy dwoma stronami: leasingodawcą i leasingobiorcą. W ramach tej umowy, leasingodawca (właściciel) udostępnia leasingobiorcy (korzystającemu) określone mienie,

Czytaj więcej »